ΒΕΛΒΕΝΤΟ vs ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΔΥΜ 2022-23 10/03/2023 - 08:37
ΔΑΚ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ

Ανακεφαλαίωση

Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ανδρών για την ομάδα μας, που παρά τη χθεσινή της ήττα από τον Ηρακλή με τελικό σκορ 71 – 79 κατέλαβε την τρίτη θέση του ομίλου και συνεχίζει στα play off με πλεονέκτημα έδρας.
Με ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε η ομάδα μας στο χθεσινό αγώνα απέναντι στη νεανική και πολύ καλά προπονημένη ομάδα του Ηρακλή.
Αμυντικά και επιθετικά η ομάδα κατέβαλε κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να είναι η κυρίαρχη πετυχαίνοντας μια διαφορά 6 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου.
Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά αναγκάζοντας τους παίκτες μας σε αρκετά λάθη που οδήγησαν μοιραία και στην ανατροπή του σκορ.
Στο 4ο δεκάλεπτο έγινε μια φιλότιμη προσπάθεια για να διορθωθούν τα λάθη και να καλυφθεί η διαφορά αλλά αυτό δεν κατέστη δυνατόν.
Πολύ καλός αγώνας, δυνατό και γρήγορο παιχνίδι κι απ’ τις δύο ομάδες.

Αποτελέσματα

Ομάδα1234TΚατάληξη
ΒΕΛΒΕΝΤΟ2318131771Loss
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ1916281779Win

ΒΕΛΒΕΝΤΟ

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R