ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ vs ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

ΑΝΤΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΕΚΑΣΔΥΜ 2021-22,ΑΝΤΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΔΥΜ 2021-22 11/12/2021 - 16:58
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΄Ί. ΣΚΑΡΚΑΛΑΣ¨

Ανακεφαλαίωση

Αήττητος παρέμεινε ο Λασσάνης παίρνοντας μια πολύ δύσκολη νίκη εντός έδρας με αντίπαλο την νεανική ομάδα του Άργους Ορεστικού. Πολύ καλό ξεκίνημα για την φιλοξενούμενη ομάδα που μέχρι και το ημίχρονο προηγούνταν στο σκορ εκμεταλλευόμενη και την αστοχία από την περιφέρεια της ομάδας του Λασσάνη.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η κούραση ήταν εμφανής για την ομάδα του Άργους μιας και στην αντρική ομάδα αγωνίζονται 7 παίδες που την προηγούμενη μέρα είχαν αγώνα κερδίζοντας μετά από 3 παρατάσεις.

Έτσι ο Λασσάνης με την εμπειρία και την καλύτερη εικόνα που παρουσίασε στο τρίτο δεκάλεπτο πέρασε μπροστά στο σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Λασσάνη να είναι πιο κάλος στα κρίσιμα σημεία και την ομάδα του Άργους να είναι άστοχη στις ελεύθερες βολές όταν κατάφεραν να φτάσουν τον αγώνα στους 2 πόντους λίγο πριν το τέλος.

Αποτελέσματα

Ομάδα1234TΚατάληξη
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ1320161665Win
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ221371658Loss

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R