Έφτασε η ώρα του FINAL 4 ΕΦΗΒΩΝ της ΕΚΑΣΔΥΜ με τις 4 ομάδες που έχουν προκριθεί να είναι η συνενωμένη ομάδα Ηρακλή και Διόσκουρων και Καστοριά απευθείας καθώς βγήκαν πρώτες στους ομίλους και Αριστοτέλης Φλώρινας που απέκλεισε τον ΑΠΣ/Αρίων Πτολεμαΐδας και Άργος Ορεστικό που απέκλεισε την παιδική ουσιαστικά ομάδα των Διόσκουρων.

Δείτε την ανακοίνωσης της ΕΚΑΣΔΥΜ:

Το Δ.Σ. της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. κατά τη συνεδρίαση της 28ης ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024, αποφάσισε ομόφωνα την διεξαγωγή του FINAL FOUR του Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ στο ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο Άρθρο 3 της ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ 2023-24 και τον ορισμό των αγώνων ως εξής:–

 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ, με ημερομηνία διεξαγωγής την ΠΕΜΠΤΗ 28 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024 και ώρες: 1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ,  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ στις 17:30. 2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ,  ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ / ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ – ΑΣ ΑΡΓΟΥΣ στις 20:00.

ΤΕΛΙΚΟΙ, με ημερομηνία διεξαγωγής το ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024 και ώρες:
 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ,  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 2ου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 1ου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ στις 17:30.  ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ,  ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ – ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ στις 20:00.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ των τεσσάρων ΟΜΑΔΩΝ στις 22:00. 

Φέτος βλέπουμε πως η πιο επιτυχημένη διοργάνωση της ΕΚΑΣΔΥΜ θα γίνει Πέμπτη που είναι εργάσιμη μέρα! και Σάββατο.

Δείτε τους καλύτερους σκόρερ και τριποντιέρηδες του εφηβικού για την φετινή σεζόν.

scorers εφηβικού πρωταθλήματος ΕΚΑΣΔΥΜ 2023-24

RankΠαίκτηςΟμάδαPTSPPG
1greΣΤΙΑΠΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό22220.2
2greΤΟΠΑΛΗΣ ΑΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό16816.8
3greΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ20116.8
4greΚΑΡΑΚΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (J)18316.6
5greΠΑΤΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (J)19216.0
6greΜΟΝΟΒΑΣΙΛΗΣ ΑΛ.ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (J)11013.8
7greΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΝΕΑΠΟΛΗ ΕΦΗΒΙΚΟ13912.6
8greΔΗΜΟΥΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ8612.3
9greΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΦ.Σ.Φ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (J)14311.9
10greΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ9111.4
11greΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ12411.3
12greΜΗΤΣΙΑΝΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό8610.8
13greΠΙΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Η.ΑΣ Καστοριάς εφηβικό8610.8
14greΣΑΡΡΗΣ ΓΑΣ Άργος Ορεστικό (J)7410.6
15greΜΗΤΣΙΑΚΟΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ12610.5
16greΓΚΙΑΤΑΣ ΚΩΣΤΑΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό9410.4
17greΓΚΑΝΤΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό12110.1
18greΠΑΠΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ εφηβικό789.8
19greΚΩΝΤΣΑΝΤΙΝΟΥ Σ.ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (J)679.6
20greΖΙΜΠΙΛΙΔΗΣΟΦ Τσοτύλιου εφηβικό759.4
21greΠΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (J)1139.4
22greΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ749.3
23greΔΟΥΚΑΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ1029.3
24greΚΥΡΤΣΟΣ Ι.Φ.Σ.Φ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (J)1089.0
25greΤΣΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣΑΣ Άργος Ορεστικό (J)628.9
26greΣΤΕΦΑΝΗΣ ΓΑΣ Καστοριάς εφηβικό708.8
27greΠΟΛΑΤΙΔΗΣ ΙΑΚ Φλώρινας εφηβικό1058.8
28greΣΟΛΑΚΗΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ1048.7
29greΤΟΡΤΟΠΙΔΗΣΑΚ Φλώρινας εφηβικό1038.6
30greΚΩΤΣΗΣ ΠΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (J)688.5
31greΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό768.4
32greΖΟΥΠΑΣ ΜΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ598.4
33greΠαπουλίδηςΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ εφηβικό428.4
34greΔΑΛΑΓΙΩΡΓΟΣΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ εφηβικό988.2
35greΚΩΣΤΟΓΛΙΔΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό168.0
36greΤΣΕΠΟΥΡΑΣ ΠΓΣ Ελίμειας εφηβικό927.7
37greΣΚΑΜΑΓΚΑΣ ΕΝΕΑΠΟΛΗ ΕΦΗΒΙΚΟ767.6
38greΑΛΗΧΑΝΙΔΗΣΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ εφηβικό897.4
39greΛΑΓΓΙΩΤΗΣ ΓΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (J)517.3
40greΛΙΜΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ807.3

Τριποντιέρηδες εφηβικού ΕΚΑΣΔΥΜ 2023-24

RankΠαίκτηςΟμάδα3PM3ppg
1greΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ192.38
2greΓΚΑΝΤΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό221.83
3greΣΤΙΑΠΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό181.64
4greΜΗΤΣΙΑΝΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό131.63
5greΠαπουλίδηςΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ εφηβικό81.60
6greΖΟΥΠΑΣ ΜΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ101.43
7greΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΦ.Σ.Φ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (J)171.42
8greΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ171.42
9greΔΗΜΟΥΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ91.29
10greΤΟΡΤΟΠΙΔΗΣΑΚ Φλώρινας εφηβικό151.25
11greΣΤΕΦΑΝΗΣ ΓΑΣ Καστοριάς εφηβικό101.25
12greΠΑΤΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (J)141.17
13greΠΙΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Η.ΑΣ Καστοριάς εφηβικό91.13
14greΚΩΤΣΗΣ ΠΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (J)91.13
15greΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣΑΚ Φλώρινας εφηβικό131.08
16greΚΗΠΟΥΡΙΔΗΣ ΚΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό31.00
17greΝΤΟΝΤΗΣ Π.ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (J)71.00
18greΜΗΤΣΙΑΚΟΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ121.00
19greΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ70.88
20greΚΕΛΟΓΛΟΥΟΦ Τσοτύλιου εφηβικό70.88
21greΔΑΛΑΓΙΩΡΓΟΣΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ εφηβικό90.75
22greΠΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (J)90.75
23greΠΑΠΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ εφηβικό60.75
24greΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΝΕΑΠΟΛΗ ΕΦΗΒΙΚΟ80.73
25greΤΣΑΓΓΟΠΟΥΛΟΣΑΣ Άργος Ορεστικό (J)50.71
26greΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ50.63
27greΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΙΑΚ Φλώρινας εφηβικό70.58
28greΤΣΕΠΟΥΡΑΣ ΝΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ70.58
29greΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό50.56
30greΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ60.55
31greΛΙΜΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ60.55
32greΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣΑΣ Καστοριάς εφηβικό40.50
33greΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ εφηβικό30.50
34greΤΟΠΑΛΗΣ ΑΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό50.50
35greΣΟΛΑΚΗΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ60.50
36greΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΚΓΣ Ελίμειας εφηβικό60.50
37greΣΤΑΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ60.50
38greΔΟΥΚΑΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ50.45
39greΓΚΙΑΤΑΣ ΚΩΣΤΑΣΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ εφηβικό40.44