Πήραν την νίκη στην πρεμιέρα μέσα στην Φλώρινα, οι Διόσκουροι Κοζάνης, απέναντι στους Shooters με σκορ 57-90.

Οι περυσινοί πρωταθλητές ξεκίνησαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στο εφηβικό πρωτάθλημα. Από το 1ο δεκάλεπτο έδειξαν σοβαρότητα με το σκορ να είναι στο 10-23 και τον Κοβλακά να βγάζει φωτιές ευστοχώντας από παντού.

Στο ίδιο τέμπο και το 2ο δεκάλεπτο με το ημίχρονο να κλείνει στο 27-50 και την σκυτάλη να παίρνουν οι Αγορίτσας που είχε 8 ασίστ, Βασιλειάδης και Βούρκας.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν λίγο την διαφορά αλλά Βατζήκας, Παπαγιάννης και Γκλιάνας αποκατέστησαν την ισορροπία.

Στο 4ο δεκάλεπτο πήραν σειρά και οι Κωνσταντινίδης, Βελόνης, Βλάχος, Κοτζαίτζης και Ραντσίδης με την διαφορά να μεγαλώνει και την ομάδα να σημειώνει την νίκη.

Σε κάθε αγώνα των τμημάτων μας θα παρουσιάζουμε τα στατιστικά των αθλητών μας μέσω της ιστοσελίδας μας και θα υπάρχει το ιστορικό τους καθ όλη την πορεία τους στην ομάδα μας, ώστε να προβληθούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο οι παίκτες μας.

Καλύτεροι παίκτες βάσει της συνολικής απόδοσης ήταν οι Κοβλακάς και Βατζήκας με τους Αγορίτσα, Βούρκα, Βασιλειάδη και Παπαγιάννη να ακολουθούν από κοντά. Όλοι οι αθλητές μας αγωνίστηκαν και είχαν θετική συνεισφορά όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω:

Αποτελέσματα

The shooters Φλώρινας εφηβικό

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R