Με μεγάλη μας χαρά, γίναμε αποδέκτες των προσκλήσεων των αθλητών μας για τους τελικούς (FINAL-4) των πρωταθλημάτων Ενώσεων της Ε.Ο.Κ. Πιο συγκεκριμένα το διήμερο 16-17.03.2024 θα πραγματοποιηθούν στο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ “Μ. ΛΙΟΥΓΚΑΣ” τα δύο (2) FINAL-4 του Πρωταθλήματος Ενώσεων Αγοριών.
Θα διεξαχθεί ένα (1) FINAL-4 για κάθε ηλικιακή κατηγορία (U15 & U16). Στα Final-4 θα συμμετέχουν οι πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου (ΒΟΡΡΑΣ, ΝΟΤΟΣ), όπως αυτές προέκυψαν από τους αγώνες του Πρωταθλήματος Ενώσεων της κανονικής περιόδου, οι οποίες στα ημιτελικά θα αναμετρηθούν με μεικτές ομάδες ΒΟΡΡΑ και ΝΟΤΟΥ. Η τιμή λοιπόν για το Σωματείο μας είναι ιδιαίτερη, αφού οι μεικτές ομάδες του Βορρά περιλαμβάνουν 3 αθλητές μας στους συνολικά 5 που κλήθηκαν από τη Δυτική Μακεδονία.

  Οι Γιάννης Πάτσιος και Θανάσης Γκούμας, θα μας εκπροσωπήσουν στη μεικτή του Βορρά στην ηλικιακή ομάδα U-16, ενώ ο Δημήτρης Λιάκος στην αντίστοιχη της U-15. Συνάμα αυτές οι κλήσεις αποτελούν μια πολύ μεγάλη διάκριση των ίδιων των αθλητών μας και δικαίωση των προσπαθειών τους. Γαλουχημένοι από μικρά παιδιά στις Ακαδημίες των Διόσκουρων, μέσα από σκληρή προσπάθεια και μεγάλες προσωπικές και οικογενειακές θυσίες, κατάφεραν αυτή τη διάκριση η οποία αποτελεί ένα πρώτο μεγάλο βήμα στη μπασκετική τους καριέρα.

  Η Διοίκηση του Συλλόγου μας συγχαίρει τους αθλητές αλλά και τους προπονητές της, για τη μεγάλη αυτή επιτυχία τους και τους εύχεται ολόψυχα καλή σταδιοδρομία και πάντα τέτοια, προπαντός με υγεία. Παράλληλα καλεί και τους υπόλοιπους αθλητές και αθλήτριές του, να αδράξουν τις ευκαιρίες που τους δίνονται και μέσω της σκληρής δουλειάς να πετύχουν και αυτοί αντίστοιχες διακρίσεις, αφού ποιοτικά δεν απέχουν πολύ.  

  Μπράβο σας και μόνο υπερηφάνεια!!!!

  Ακολουθούν οι κλήσεις της Ομοσπονδίας και το πρόγραμμα των τελικών φάσεων.

Το διήμερο 16-17.03.2024 θα πραγματοποιηθούν στη Γλυφάδα τα δύο (2) FINAL-4 του Πρωταθλήματος Ενώσεων Αγοριών. Θα διεξαχθεί ένα (1) FINAL-4 για κάθε ηλικιακή κατηγορία (U15 & U16).
Στα Final-4 θα συμμετέχουν οι πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου (ΒΟΡΡΑΣ, ΝΟΤΟΣ), όπως αυτές προέκυψαν από τους αγώνες του Πρωταθλήματος Ενώσεων της κανονικής περιόδου, οι οποίες στα ημιτελικά θα αναμετρηθούν με μεικτές ομάδες ΒΟΡΡΑ και ΝΟΤΟΥ.

Στο πλαίσιο αυτό, αυτό παρακαλούμε να ενημερώσετε τα σωματεία σας ότι καλούνται οι παρακάτω αθλητές (γεννημένοι το 2008), στη μεικτή ομάδα ΒΟΡΡΑ U16 προκειμένου vα συμμετέχουν στο FINAL-4 του Πρωταθλήματος Ενώσεων Αγοριών (U16).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων φαίνεται παρακάτω:
16.03.24, 16:45 | ΜΙΚΤΗ ΒΟΡΡΑ-ΕΣΚΑΝΑ U16 | ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
17.03.24, 11:30 | M. ΤΕΛΙΚΟΣ (U16) | ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
17.03.24, 16:30 | ΤΕΛΙΚΟΣ (U16) | ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Αναλυτικές πληροφορίες μετακίνησης, διαμονής και διατροφής των αθλητών θα δοθούν στις ενώσεις οι οποίες θα ενημερώσουν ανάλογα τους αθλητές τους.

  • ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ (ΜΠΑΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΩΝ)
  • ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ)
  • ΓΚΑΒΑΝΟΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΜΟΥΣΙΚΟΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ)
  • ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΙΤΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ)
  • ΜΑΛΑΚΟΣ ΚΙΜΩΝ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)
  • ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)
  • ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)
  • ΠΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ)
  • ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΦΙΛΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΛΩΡΙΝΗΣ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ)
  • ΓΚΟΥΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ)
  • ΔΟΥΛΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ)
  • ΝΤΕΝΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ)
  • ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΥ)
  • ΔΟΣΗΣ ΜΑΡΚΟΣ (ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)
  • ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΛΕΣΧΗ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ)


Στο πλαίσιο αυτό, αυτό παρακαλούμε να ενημερώσετε τα σωματεία σας ότι καλούνται οι παρακάτω αθλητές (γεννημένοι το 2009), στη μεικτή ομάδα ΒΟΡΡΑ U15 προκειμένου vα συμμετέχουν στο FINAL-4 του Πρωταθλήματος Ενώσεων Αγοριών (U15).
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων φαίνεται παρακάτω:
16.03.24, 09:15 | ΜΕΙΚΤΗ ΒΟΡΡΑ-ΕΣΚΑΝΑ U15 | ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
17.03.24, 09:00 | MΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (U15)| ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
17.03.24, 14:00| ΤΕΛΙΚΟΣ (U15) | ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Αναλυτικές πληροφορίες μετακίνησης, διαμονής και διατροφής των αθλητών θα δοθούν στις ενώσεις οι οποίες θα ενημερώσουν ανάλογα τους αθλητές τους.

  • ΝΟΥΣΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
  • ΜΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ)
  • ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ)
  • ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937)
  • ΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ)
  • ΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΤΡΥΦΩΝ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΙΩΝ-ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ)
  • ΜΕΣΣΗΝΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΣΥΚΕΩΝ)
  • ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΔΕΚΑ)
  • ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ)
  • ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΣ ΝΕΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ)
  • ΣΑΚΚΟΡΑΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΔΕΚΑ)
  • ΜΠΟΚΑΪ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ(Π.Α.Ο.Κ))
  • ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ)
  • ΠΟΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ”ΠΙΕΡΙΚΟΣ -ΑΡΧΕΛΑΟΣ”)
  • ΖΑΡΑΓΚΑΣ ΣΕΡΓΙΟΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ)

Δείτε τα προφίλ των αθλητών μας.

#
5
Name
ΠΑΤΣΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Position
Guard
Height
185
BirthYear
2008
Weight
65
Leagues
ΕΦΗΒΙΚΟ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΔΥΜ 2023-24, ΠΑΙΔΙΚΟ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 2023-24
Seasons
2022-2023, 2023-24
Ηλικία
15
#
13
Name
ΓΚΟΥΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Position
Center
Height
200
Wingspan
202
BirthYear
2008
Leagues
ΕΦΗΒΙΚΟ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΔΥΜ 2023-24, ΠΑΙΔΙΚΟ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 2023-24, ΠΑΙΔΙΚΟ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 2023-24
Seasons
2022-2023, 2023-24
Ηλικία
15
#
7
Name
ΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Position
Guard
Height
185
BirthYear
2009
Weight
69
Leagues
ΕΦΗΒΙΚΟ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΔΥΜ 2023-24, ΠΑΙΔΙΚΟ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 2023-24
Seasons
2022-2023, 2023-24
Ηλικία
14