Προτελευταία αγωνιστική για το παιδικό πρωτάθλημα που πλέον φτάνει στο τέλος του με τους Διόσκουρους να παίρνουν την νίκη στην Φλώρινα με σκορ 40-93.

Για τους κυανόμαυρους διακρίθηκαν οι Κοβλακάς, Βελώνης, Γκλιάνας, Τασόπουλος, Βλάχος, Βρεττάκος, Χαραλαμπίδης, χωρίς όμως να υστερήσει κανείς από τους αθλητές μας.

Επόμενος αγώνας την Τρίτη με τον Ηρακλή Κοζάνης όπου και θα κριθεί η 1η θέση του ομίλου.

Το φίλμ του αγώνα:

Από το 1ο δεκάλεπτο οι παίδες έδωσαν το στίγμα του παιχνιδιού με επί μέρους σκορ 4-26. Ο κόουτς Καραλίβανος έκανε μεγάλο rotation από το 1ο ημίχρονο με τους παίκτες να δείχνουν στο παρκέ όλη την πρόοδο που έκαναν αυτούς τους μήνες. στο ίδιο μήκος κύματος κινήθηκε όλο το παιχνίδι με το τελικό σκορ να δείχνει την εικόνα του παιχνιδιού. Ο χρόνος μοιράστηκε σε όλους τους παίκτες. Για τους κυανόμαυρους διακρίθηκαν οι Κοβλακάς, Βελώνης, Γκλιάνας, Τασόπουλος, Βλάχος, Βρεττάκος, Χαραλαμπίδης, χωρίς όμως να υστερήσει κανείς από τους αθλητές μας.

Αποτελέσματα

Ομάδα1234TΚατάληξη
Φ.Σ.Φ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (J)49121540Loss
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (J)2622212493Win

Φ.Σ.Φ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (J)

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R