Διαδικτυακά έγιναν οι κληρώσεις των ηλικιακών ΄πρωταθλημάτων για την ΕΚΑΣΔΥΜ και σας τις παρουσιάζουμε:

Στο πρωτάθλημα Εφήβων οι Διόσκουροι θα υπερασπιστούν τον τίτλο τους και θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 2-3/10/2021 και θα συμμετάσχουν αλφαβητικά οι ομάδες:

ΑΠΣ Πτολεμαΐδας, Αριστοτέλης Φλώρινας, Διόσκουροι Κοζάνης, Ελίμεια, Ηρακλής Κοζάνης, Καστοριά, Λασσάνης Κοζάνης και Shooters Φλώρινας.

Την 1η αγωνιστική οι Διόσκουροι Κοζάνης αντιμετωπίζουν τους Shooters Φλώρινας. Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:

Ηρακλής Κοζάνης – Αριστοτέλης Φλώρινας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδας – Καστοριά

Ελίμεια – Λασσάνης Κοζάνης

Shooters Φλώρινας – Διόσκουροι Κοζάνης

Θα διεξαχθούν συνολικά 14 αγωνιστικές και πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί η νικήτρια του Final Four.

Στο πρωτάθλημα Παίδων που θα γίνει σε 3 ομίλους οι Διόσκουροι επίσης θα υπερασπιστούν τον τίτλο τους και θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 9-10/10/2021

1ος Όμιλος

Διόσκουροι Κοζάνης, Πρωτέας Γρεβενών, Λασσάνης Κοζάνης, Νεάπολη, Σιάτιστα και Τσοτύλι

Την 1η αγωνιστική θα αναμετρηθούν:

Πρωτέας Γρεβενών – Διόσκουροι Κοζάνης

Νεάπολη – Σιάτιστα

Λασσάνης Κοζάνης – Τσοτύλι

2ος Όμιλος

Καστοριά, Shooters Φλώρινας, Άργος Ορεστικό, Βελβεντό, Ελίμεια και Δύναμις

Την 1η αγωνιστική θα αναμετρηθούν:

Δύναμις – Βελβεντό

Ελίμεια – Shooters Φλώρινας

Καστοριά – Άργος Ορεστικό

3ος Όμιλος

Ηρακλής Κοζάνης, ΑΠΣ Πτολεμαΐδας, Αριστοτέλης Φλώρινας, Αίαντας Αμυνταίου, Ελπίδα Περδίκκα και Εθνικός Κοζάνης

Την 1η αγωνιστική θα αναμετρηθούν:

Αριστοτέλης Φλώρινας – ΑΠΣ Πτολεμαΐδας

Εθνικός Κοζάνης – Ηρακλής Κοζάνης

Αίαντας Αμυνταίου – Ελπίδα Περδίκκα

Θα διεξαχθούν 10 αγωνιστικές και θα προκριθούν στην επόμενη φάση οι 2 πρώτες της βαθμολογίας κάθε ομίλου.

Στην Β’ φάση θα σχηματιστεί νέος όμιλος 6 ομάδων και θα διεξαχθούν άλλες 8 αγωνιστικές. Πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί η νικήτρια του Final Four.

Στο πρωτάθλημα Νεανίδων, το οποίο θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 2-3/10/2021 θα συμμετάσχουν οι ομάδες:

Αίαντας Αμυνταίου, Απόλλων Πτολεμαΐδας, Άργος Ορεστικό, Ηρακλής Κοζάνης, Λασσάνης Κοζάνης και Πρωτέας Γρεβενών

Την 1η αγωνιστική θα αναμετρηθούν:

Αίαντας Αμυνταίου – Λασσάνης Κοζάνης

Πρωτέας Γρεβενών – Άργος Ορεστικό

Ηρακλής Κοζάνης – Απόλλων Πτολεμαΐδας

Θα διεξαχθούν συνολικά 10 αγωνιστικές και πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί η νικήτρια του τελικού μεταξύ της 1ης και της 2ης ομάδας της βαθμολογίας.

Στο πρωτάθλημα Κορασίδων, το οποίο θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 9-10/10/2021 θα συμμετάσχουν οι ομάδες:

Αίαντας Αμυνταίου, Απόλλων Πτολεμαΐδας, Ηρακλής Κοζάνης, Πρόοδος Αιανής, Λασσάνης Κοζάνης, ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας και Σιάτιστα

Την 1η αγωνιστική θα αναμετρηθούν:

Απόλλων Πτολεμαΐδας – Λασσάνης Κοζάνης

Ηρακλής Κοζάνης – Πρόοδος Αιανής

Σιάτιστα – Αίαντας Αμυνταίου

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας ΡΕΠΟ

Θα διεξαχθούν συνολικά 14 αγωνιστικές και πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί η νικήτρια του τελικού μεταξύ της 1ης και της 2ης ομάδας της βαθμολογίας.