Έγινε η κλήρωση του ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΔΥΜ όπου οι 13 ομάδες χωρίστηκαν σε 2 ομίλους. Οι Διόσκουροι Κοζάνης θα αγωνιστούν στον Ά όμιλο που θα αποτελείται από 7 ομάδες . Ο φετινός στόχος της ομάδας μας είναι να βγει πρωταθλήτρια στηριζόμενη σε νεαρούς αθλητές. Η δουλειά που γίνεται όλα αυτά τα χρόνια στις Ακαδημίες μας έχει βγάλει πλέον καταρτισμένους αθλητές οι οποίοι έχουν αποδείξει ότι μπορούν να σταθούν σε υψηλό επίπεδο.

Δείτε τους ομίλους:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠΣ
Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ
ΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.
ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ

Ομάδα
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ
ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ.
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ
Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ

Το πρόγραμμα του Α ομίλου

Α! ΓΥΡΟΣ
1η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
1ο-2ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ – ΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. – Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑ0 – 0
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ0 – 0
2η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ0 – 0
1ο-2ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑ – ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ0 – 0
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.0 – 0
3η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ – Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑ0 – 0
1ο-2ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. – ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ0 – 0
4η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ – ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ0 – 0
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ – ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ0 – 0
1ο-2ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑ – ΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ0 – 0
5η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ0 – 0
1ο-2ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ0 – 0
6η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. – ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ0 – 0
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ0 – 0
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ – Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑ0 – 0
7η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΠΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.0 – 0
1ο-2ο ΓΕΛ ΠΤΟΛΕΑ.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑ – ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ0 – 0

Το πρόγραμμα του Β΄ ομίλου

Α! ΓΥΡΟΣ
1η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΣΕΡΒΙΩΝΑ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙ – Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ.0 – 0
ΔΑΚ ΑΙΑΝΗΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ0 – 0
2η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙ0 – 0
ΔΑΚ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ – ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΑ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ0 – 0
3η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΣΕΡΒΙΩΝΑ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙ – ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ0 – 0
ΔΑΚ ΑΙΑΝΗΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΑ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. – ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ0 – 0
4η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙ0 – 0
ΔΑΚ ΑΙΑΝΗΣΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ.0 – 0
ΔΑΚ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ – ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ0 – 0
5η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώναςΣκορΔιαιτητής 1Διαιτητής 2
ΔΑΚ ΣΕΡΒΙΩΝΑ.Σ. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙ – ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ0 – 0
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑΑ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. – ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ0 – 0
ΔΑΚ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ0 – 0