Ένα καταπληκτικό παιχνίδι έγινε στο ΔΑΚ Κοζάνης ανάμεσα στους Διόσκουρους και τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας μπροστά σε μεγάλο πλήθος φιλάθλων με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το πολύτιμο διπλό.

Οι Διόσκουροι ξεκίνησαν εξαιρετικά τον αγώνα και προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά με το ημίχρονο να κλείνει στους δέκα πόντους καθώς η ομάδα της Μεσοποταμίας σκόραρε τρίποντο στην λήξη του 2ου δεκαλέπτου.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τους γηπεδούχους καθώς έχασαν την διαφορά με το επί μέρους να είναι 7-17 για την ομάδα του κ. Τζιλίνη. Σημαντικό ρόλο έπαιξε ο τραυματισμός του Αγορίτσα όπου αποχώρησε με θλάση και το 5ο φάουλ του Κοβλακά καθώς τα 2 από τα 3 play maker τέθηκαν εκτός.

Το τελευταίο δεκάλεπτο έσπασαν καρδιές καθώς το σκορ πήγε πόντο πόντο με την ομάδα μας να είναι ιδιαίτερα άστοχη στις βολές και τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν την μάχη της ρακέτας και να παίρνουν καθοριστικά ριμπάουντ βασιζόμενοι στην δύναμη. Στην τελευταία επίθεση οι κυανόμαυροι δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν στο τρίποντο της ισοφάρισης χάνοντας ένα πολύτιμο εντός έδρας παιχνίδι.

Η ομάδα του κ. Χωλόπουλου εμφανίστηκε πολύ σοβαρή και έπαιξε πολύ ωραίο μπάσκετ αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα της Μεσοποταμίας.

Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας για την νίκη και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Ένα μεγάλο μπράβο στους αθλητές μας για την προσπάθεια και την εμφάνιση. Σήμερα απέδειξαν για μια ακόμη φορά ότι παρά το νεαρό της ηλικίας η μπασκετική τους αξία είναι μεγάλη. Πλέον πρέπει να το πιστέψουν και οι ίδιοι για να κάνουν το επόμενο βήμα.

Ευχαριστούμε θερμά όλο το φίλαθλο κοινό που παρακολούθησε το παιχνίδι και δημιούργησε μια καταπληκτική ατμόσφαιρα.

Αποτελέσματα

Ομάδα1234TΚατάληξη
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ19157849Loss
ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ111317952Win

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R