Εκτός έδρας αποστολή είχαν οι κυανόμαυροι στην πόλη των Σερβίων, όπου και σημείωσαν μια επιτυχία παίρνοντας το ροζ φύλλο με σκορ 39-61.

Ο αγώνας χαρακτηρίστηκε από την δύναμη και τις σκληρές άμυνες όπου κράτησαν χαμηλά το σκορ. Με το 1ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 4-9 και το ημίχρονο στο 12-27 δεν μπορούμε να πούμε ότι οι φίλαθλοι αποζημιώθηκαν.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι κυανόμαυροι χαλάρωσαν στην άμυνα και οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με τον Νήτσιο να βάζει 3 σερί τρίποντα, το τελευταίο το έβαλε σχεδόν από το κέντρο μείωσαν την διαφορά και το σκορ 3ου δεκαλέπτου ήταν 32-39. Κάπου εκεί οι Διόσκουροι αποφάσισαν να δείξουν αυτά τα οποία δουλεύουν στις προπονήσεις και σε 5 λεπτά η διαφορά πήγε στους 20 πόντους. καλύτερος παίκτης των Διόσκουρων ήταν ο Στροτός ο οποίος επικράτησε στην ρακέτα μαζί με τους Κωσταρελλόπουλο, Καραλίβανο και Γκλιάνα. Γενικά η ομάδα μας δεν βρήκε ρυθμό παρά για ένα δεκάλεπτο και η απόδοση δεν ήταν καλή όπως και η εικόνα των προπονήσεων της εβδομάδας όπου έλειπαν παίκτες. Δεν κρατάμε την νίκη από αυτόν τον αγώνα αλλά όλα αυτά που πρέπει να διορθώσουμε για να βελτιωθούν οι αθλητές μας. Το πρωτάθλημα θα είναι μεγάλο και είδαμε από όλες τις ομάδες της κατηγορίας ότι δεν παίχτηκε καλό μπάσκετ αυτό το σαββατοκύριακο κάτι που είναι και λογικό με την πανδημία να είναι σε έξαρση και τις προπονήσεις των ομάδων να γίνονται λειψές.

Το φίλμ του αγώνα:

Αποτελέσματα

Ομάδα1234TΚατάληξη
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ4820739Loss
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ918122261Win

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R