ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ vs ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

ΑΝΤΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΕΚΑΣΔΥΜ 2021-22,ΑΝΤΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΔΥΜ 2021-22 20/11/2021 - 18:25

Ανακεφαλαίωση

Αγώνας με δύο πρόσωπα για την ομάδα της Εράτυρας……Στο πρώτο ημίχρονο η πολύ καλή άμυνα αλλά και διαβασμένες επιθέσεις με υπομονή έκαναν την ομάδας μας να είναι άκρως ανταγωνιστική με το ημίχρονο να κλείνει υπέρ του Άργου 26-30. Δυστυχώς όμως η συνέχεια στην τρίτη περίοδο δεν ήταν ανάλογη με βιαστικές επιθέσεις αλλά και με όχι τόσο διάθεση για άμυνα το Άργος κατάφερε να πάρει μεγάλη διαφορά εκμεταλλευόμενο τα λάθη της ομάδας μας αλλά και χάρη στην φυσική κατάσταση που διαθέτει έκλεισε την τρίτη περίοδο 34-60. Η τέταρτη περίοδο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με το Άργος να φτάνει δίκαια στην νίκη.
υ.γ1 Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να αποτελέσει οδηγό για την συνέχεια των αγώνων κυρίως λόγω της συγκέντρωσης που έδειξε η ομάδας μας απέναντι σε ένα καλό αντίπαλο
υγ.2 Να ευχηθούμε περαστικά στον αθλητή του Αργους που τραυματίστηκε πέφτοντας άσχημα και γρήγορα να επιστρέψει στα γήπεδα!!!
Εράτυρα: Μέτσιος 19(3τρ),Τσιάρτας 5, Καρπούζας 5,Μανώλης 4,Τσιάλτας 6(1),Βαρός 6 Μπισίρης, Πάτρας
Άργος: Σπυρόπουλος 10(1),λαζαρίδης 22,Χατζόπουλος 4,Παγουνόπουλος 8(1),Δημόπουλος 18(3),Σαρρής 9(1),Καραγεωργίου 2,Αλλιού 2,Ζουμπάς 2 και Τσαγγόπουλος

Αποτελέσματα

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ

# Παίκτης Θέση PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF EFF R