ΓΣ Ελίμειας εφηβικό vs ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ

Ανακεφαλαίωση

Με νίκη 50-119 επί της Ελίμειας, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το εφηβικό τμήμα των Διόσκουρων.
Οι κυανόμαυροι εμφανίστηκαν σοβαροί στην πρεμιέρα από το ξεκίνημα και μέχρι το 5ο λεπτό δεν είχαν χάσει σουτ. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 13-29.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τον κόουτς Χωλόπουλο να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες και να μοιράζει τον χρόνο συμμετοχής με τον πίνακα να δείχνει 28-58 στο ημίχρονο.
Στο 3ο δεκάλεπτο το σκορ ήταν 37-87 και το τελικό 50-119 ήρθε με όλους τους αθλητές μας να έχουν πολύ καλή απόδοση.
Γενικά η ομάδα του κ. Χωλόπουλου κάνει μια μεγάλη προσπάθεια στις προπονήσεις, είχε αρχές, είχε σοβαρότητα, και απέδωσε πολύ ωραίο μπάσκετ με διάρκεια. Σε αυτήν την ομάδα δεν υπάρχουν πρώτες και δεύτερες μονάδες καθώς και όσοι μπήκαν αλλαγή κράτησαν ψηλά τον ρυθμό και την απόδοση.
Ευχαριστούμε την ομάδα της Ελίμειας για την φιλοξενία.
Το φίλμ του αγώνα:
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Αγορίτσας 4 (12 ασίστ), Τσιμπέρης, Μπιμπίρης 16(1)και 5 ασίστ, Βούρκας 12, Κοιλανίτης 2, Παπαγιάννης 12(1), Ζολώτας 15, Βασιλόπουλος 16(1), Αλβανός 10(1), Βασιλειάδης 21(1), Μπούρος 3(1) και 7 κλεψίματα, Ξανθόπουλος 8.